For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Ustalar ve Hizmetler

Turkish Lessons / Yabancılara Türkçe/ Lezioni di Turco/トルコ語のレッスン

100.00₺ (Sabit)

Açıklama
Fiyat : 100.00₺ (Sabit)
Tür : Satıcı
Tarih : 11 Mart 2019
Durumu : Yeni
Konum : Yıldız / Or-An

This is a certificated mother-tongue teacher of Turkish language and culture. I have been working with different language schools in Istanbul and Ankara including Concept Languages, and with three in Rome including Berlitz. I completed a program for teaching Turkish as a foreign language at the Marmara University in Istanbul. I am also the Turkish language delegate for Directors Languages based in the UK, and a member of the Turkish team for Innovative Language Learning headquartered in Japan.

I have built an exclusive method for Turkish teaching, being a self-language-learner myself. The lessons are adjustable for any kind of journalistic, touristic, romantic, gastronomic, linguistic, scientific, artistic, religious, historical, cultural, commercial purposes; any level from hello to Ottoman poetry; background of any other language, way of learning, means of learning in person or via the Internet, and age. My spectrum of students expands from children to the CEOs.Lessons are available for both individual and group requests. A convenient option for the location of the lesson can be chosen from the Turkish-Japanese Foundation in Or-An, the learner’s office/house, the teacher’s house for the ladies, and a quiet cafe. Online sessions are also available through Skype or Verbling. A discount is to be applied for a program plan over 2 hours per week.

Instructions can be in English, Italian and Japanese. If you are interested, contact me kindly. I hope that we can discover this beautiful language and culture together!

Yabancılara Türkçe eğitimi konusunda Marmara Üniversitesi’nden sertifikalı; yurt içi ve dışında, bireysel, sınıf ve online derslerde, yetişkinler ve çocuklarla çalışmış tecrübeli bir öğretmenim. İstanbul ve Ankara’da Concept Languages ve İtalya’da Berlitz dahil olmak üzere çeşitli okullarda görev aldım. Ayrıca Japonya merkezli Innovative Language Learning Türkçe ekibi üyesi ve İngiltere merkezli Director Languages için Türkiye temsilcisiyim.Türk dili için her türlü turistik, romantik, ailevi, bilimsel, sanatsal, dini, tarihi, kültürel, ticari amaca uyarlanabilecek özel bir metot kullanmaktayım. Dersler bireysel ya da grup olarak ayarlanabilir. Ders yeri olarakTürk-Japon Vakfı, öğrencinin ofisi/evi, hanımlar için öğretmenin evi, veya sessiz bir kafe arasından bir seçim yapılabilir. Dersler Skype veya Verbling üzerinden online olarak da gerçekleştirilebilir. Haftada 2 saatin üzerinde bir program planı için indirim uygulanacaktır.Ders anlatımı İngilizce, İtalyanca ve Japonca olabilir. Öğrenci ile ortak bir dil olmaması da  sorun teşkil etmemektedir.İlginize teşekkürler.

Satıcıyı iyi bir anlaşma için aradığınızda onu hemenilanver.com üzerinden bulduğunuzu söyleyiniz...

 Ad Video
Değerlendirmenizi yayınlayın

Top
Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"Hemen İlan Ver" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by